Perspektywa marihuany medycznej w Polsce

Marihuana medyczna

Marihuana, to grupa produktów pozyskiwanych z konopi. Rośliny te zawierają psychoaktywną substancję o nazwie THC, która po przyjęciu do organizmu swoiście działa na mózg i całe ciało. Marihuanę pali się podobnie jak tytoń lub spożywa w formie haszyszu. Od pewnego czasu wiadomo, że w konopiach jest wiele innych substancji i że niektóre z nich mają działanie lecznicze. Ze względu na cel i sposób użytkowania marihuany, dzielimy ją na rekreacyjną i medyczną. Marihuana medyczna ma postać tabletek lub oleju wyrabianego z konopi. W niektórych stanach marihuanę medyczną przepisuje się na receptę, na przykład weteranom wojennym. Badania i eksperymenty z marihuaną medyczną pokazują, że w licznych schorzeniach sprawdza się ona jako alternatywny i pomocniczy środek medyczny. Jak dotąd wiadomo, że marihuana medyczna pomaga dzieciom chorym na padaczkę lekooporną, pacjentom z fibromialgią, chorym na jaskrę nieoperacyjną, cierpiącym na stwardnienie rozsiane, chorym na nowotwory itp. Trwają badania nad stosowaniem marihuany medycznej u chorych na chorobę Parkinsona i zespół Alzheimera. Świat nauki próbuje w ten sam sposób pomagać pacjentom z zespołem TOURETTE’A.

Marihuana medyczna na świecie

Marihuana, to wciąż kontrowersyjny i dyskusyjny temat. Jednocześnie, coraz więcej państw decyduje się na legalizację marihuany medycznej. Legalizacja taka dokonuje się właśnie w Niemczech w Czechach i w wielu innych krajach Europy. W Ameryce medyczna marihuana legalna jest w niektórych stanach. Nad jej legalizacją pracował poprzedni prezydent tego kraju. Czy obecny będzie kontynuował politykę poprzednika –tego jeszcze nie wiadomo.

Marihuana medyczna w Polsce

Środowiska działające w imieniu pacjentów cierpiących na choroby, wobec których medycyna jest bezradna doprowadziły do tego, że zaistniała szansa na legalizację marihuany medycznej w Polsce. Jak na razie trwają prace nad szczegółowymi przepisami regulującymi tę kwestię. Wygląda na to, że medyczna marihuana zostanie dopuszczona do obrotu jako środek zastępczy stosowany wtedy, gdy inne nie dają żadnych rezultatów, czyli wówczas, gdy w żaden inny sposób nie da się pomóc pacjentowi.

Sprawdź również https://goldseeds.pl/

Powiązane posty